Klub Kniejołaza - Puszcza Bukowa

Lasy Państwowe mijają się z prawdą w swoich tłumaczeniach.

Odpowiedź Klubu Kniejołaza na manipulacje przedstawicieli Lasów Państwowych.

Niniejszym pragniemy uczulić odbiorców publikacji LP, aby z dużą dozą nieufności podchodzili do informacji zamieszczanych na stronach nadleśnictw i rozpowszechnianych przez przedstawicieli Lasów Państwowych w związku z różnymi sytuacjami konfliktowymi.

Lasy Państwowe mijają się z prawdą w swoich tłumaczeniach. W naszym odczuciu świadomie i z premedytacją!
Sprawa dotyczy odpowiedzi Lasów Państwowych (ustami rzecznika LP podpierającego się danymi z Nadleśnictwa Kliniska) na naszą publikację zamieszczoną na stronie: 
https://www.facebook.com/PuszczaBukowa/posts/2657868457572878.
Nasza publikacja zawiera dokumentację fotograficzną w postaci między innymi zdjęć wyciętych drzew dziuplastych, leżących na stosie i przygotowanych do sprzedaży. 
Pan rzecznik LP - Krzysztof Trębski, zamieścił odpowiedź Nadleśnictwa Kliniska zawierającą fotografie nie przedstawiające udokumentowanych przez nas dziupli, tylko inne obiekty wyszukane przez pracowników nadleśnictwa na potrzeby manipulacji zawartej w dokumentacji z oględzin miejsca prac gospodarczych. Różnica jest ewidentna i rozpoznawalna nawet dla laika , więc nie jest możliwe by doświadczeni leśnicy mogli się pomylić. Dlatego uznajemy publikacje i wypowiedzi rzecznika LP za świadomie kłamliwe i mające na celu zdyskredytowanie osób społecznie zajmujących się kontrolą działalności Lasów Państwowych. 
Opublikowane przez nas fotografie przedstawiają ścięte drzewa dziuplaste, co jest oczywiste dla każdego przyrodnika i zostały wykonane na terenie wizytowanym przez Nadleśnictwo Kliniska, co można łatwo ustalić po otoczeniu stosów z drewnem.

Zrzuty ekranowe publikacji rzecznika Lasów Państwowych:
    
       
Dla porównania zdjęcia drzew dziuplastych z naszej publikacji:
  

Mało tego - rzecznik Lasów Państwowych zachowuje się skandalicznie publikując swoje kłamstwa pod naszym postem na Twitterze, a po swoim wpisie natychmiast blokując nasze konto i możliwość naszej odpowiedzi. Ilustrują to poniższe zrzuty ekranowe wykonane zaraz po zamieszczeniu tweeta przez rzecznika LP. Pierwszy screen przedstawia widok z poziomu naszego konta, drugi widok z poziomu kont niezablokowanych przez rzecznika LP.

  

Warto nadmienić, że nasze konto na Twitterze było już wcześniej zablokowane przez rzecznika LP, więc pan Trębski musiał najpierw nas odblokować, zamieścić swój wpis, a następnie ponownie zablokować. Pierwsza blokada miała miejsce po tym, jak ujawniliśmy dokumentację wieloletniego procederu wycinki drzew w Puszczy Bukowej w strefach ochronnych ptasich gniazd, w okresie obowiązywania ochrony. Zadaliśmy wtedy stosowne pytania na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Uzyskaliśmy za to blokadę możliwości zadawania pytań.  Tego typu zachowanie jest zupełnie niezrozumiałe mając na uwadze zadania do jakich został powołany rzecznik LP i Zespół ds Mediów LP w którym ów rzecznik pracuje, ale jest to przede wszystkim niezgodne z misją informacyjną tej instytucji państwowej.

Anna Bielecka, Klub Kniejołaza
Szczecin 7.04.2019

Drukuj

Login Form